Ali Kaptan’a Ben de Küfür Ediyorum


Erkan Petekkaya: "Senaryoyu okurken ben bile Ali Kaptan'a küfür ediyorum"

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrenci Konseyi’nin düzenlediği söyleşiye “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya katıldı.
Oynadığı diziye başlamadan önce başka teklifler de aldığını belirten Petekkaya, riskli olmasına rağmen kendisinin “Ali Kaptan” rolünü tercih ettiğini ifade etti. Petekkaya, bir öğrencinin kendi çocuğuna dizi izletip izletmediği yönündeki sorusu üzerine, “Ben çocuğumun dizi izlemesini istemiyorum. Yani siz de izlettirmeyin. İzleyebileceği daha önemli şeyler var onları izlesinler” diye konuştu.Çocuğuna kendi dizisinin fragmanlarını da izletmediğini vurgulayan Petekkaya, küçük yaştaki oğlunun dizinin bir fragmanını izleyerek kendisine “Baba senin başka karın ve çocukların mı var?” diye sorduğunu, daha sonra oğlunu dizi setine götürerek durumu düzelttiğini anlattı.Oynadığı rolün gerçek hayatta ciddiye alınmaması gerektiğini ifade eden Petekkaya, bunun bir meslek olduğunu ve kendisinin de mesleğini yapması gerektiğini dile getirdi. “Ali Kaptan” karakterini de birisinin canlandırması gerektiğine dikkati çeken Petekkaya, şunları söyledi:
“Gerçek hayatta rolümü ciddiye alan şu ana kadar olmadı. Ciddiye alanlar da olabilir ancak bu eskiden iyi rolleri oynadığım için olabilir. Bazen izleyiciler küfür ediyorlar ama Erkan Petekkaya’ya değil, Ali Kaptan’a küfür ediyorlar. Senaryoyu okurken ben bile Ali Kaptan’a küfür ediyorum yani. Gerçek hayatta rolümün etkisinde kalmıyorum. Çünkü rol yaptığımın farkındayım. Rolle özdeşleşmemek gerekir ki dışarıdan bakıp o role başka bir hayat verebilesin.”
‘ŞİDDET SAHNELERİNDE EMİR OLMUYOR’
Petekkaya, öğrencilerin dizide “Küçük Osman” rolünü oynayan Emir Berke Zincidi’nin psikolojisinin etkilenip etkilenmediği yönündeki sorusu üzerine de, “Bu diziden kötü şekilde etkilenmedi. Çünkü biz birçok sahneyi onun olmadığı anda çekiyoruz. Bazı zor ve ağır sahneleri o olmadan çekiyoruz. Daha sonra montaj ekibimiz onun çekimlerini montajlayarak bizim oynadığımız o sahnelere monte ediyor. Siz de Osman oradaymış gibi izliyorsunuz” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: